1) Bağlı bulunduğum Kurum sisteme kayıtlı değildir. Kurumumun sisteme kayıt olabilmesi için ne yapmalıyım ?
Kurumların sistemde tanımlanması işlemleri Merkezi Sınav Koordinatörlükleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu tür istekler kurum üst yetkiliniz tarafından resmi olarak Merkezi Sınav Koordinatörlüğü'ne yapılmalıdır. Koordinatörlük bilgileri ekte bulunmaktadır. İl Sınav Koordinatörlüğüne bireysel başvuru yapılmamalıdır.
Koordinatör Bilgilerini indirmek için tıklayınız.
2) Hangi banka hesabını kullanmam gerekiyor ?
Sınav ücreti ödemeleri IBAN numaraları üzerinden yapılmaktadır. Türkiye'deki tüm banka şubelerinden hesap açılabilir.
3) Hizmet yılım yanlış yazılmış, nasıl düzeltebilirim ?
Çalıştığınız kurumun bina üst yetkilisi ile irtibat kurarak durumu bildiriniz. Gerekli değişiklikler kurum yetkiliniz tarafından yapılacaktır.
4) Sisteme üye olmaya çalışıyorum, cep telefonunuza gelen şifre ile giriş yapabilirsiniz diyor, ancak telefonuma şifre gelmiyor. Ne yapmalıyım?
Eğer şifreniz 2 dakika içinde gelmiyorsa, telefonunuz firmalardan gelen bilgi mesajlarına kapalı demektir. Lütfen telefon operatörünüz ile görüşüp engelleme olup olmadığını öğreniniz.
5) Ünvanım sistemde farklı görünüyor, değiştiremiyorum. Nasıl değiştirebilirm ?
Çalıştığınız kurumun bina üst yetkilisi ile irtibat kurarak durumu bildiriniz. Gerekli değişiklikler kurum yetkiliniz tarafından yapılacaktır.
6) Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan sınavlarda görev alabilmek için ne yapmam gerekiyor ?
Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan sınavlarda görev alabilmek için öncelikle AUGİS sistemine üye olmanız gerekmektedir. AUGİS sistemine kayıt işlemleri, kurum yetkilileri tarafından Bina İşlemleri Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Kayıt için kurum yetkilinize başvurmanız gerekmektedir.
7) Şifre tanımlama işleminde nelere dikkat etmem gerekiyor?
Şifreniz rakamlar ve büyük küçük harflerden oluşabilir. Şifrenizde özel karakter (+,-,* vs.) girmediğinizden emin olunuz.
8) Çalıştığım kurumun Sınav Sistemine kayıtlı değildir. Kaydımı başka bir kurumdan yaptırabilir miyim?
Kurumlara, kurum dışı görevlilerin kayıt edilmesine izin verilmemektedir. Doğabilecek yasal sorunlardan ilgili kurum yetkilisi sorumludur.
9) Özlük bilgilerimdeki kurum bilgileri hanesinde kurum adı olarak Kurum Dışı Görevli Havuzu yazıyor. Ne yapmam gerekiyor ?
Kurumundan ayrılan görevliler Kurum Dışı Görevli Havuzuna aktarılmaktadır. Çalıştığınız kurum yetkilisinin sizi yeniden sisteme kayıt etmesi gerekmektedir.